تبلیغات
آموزش نرم افزار های تخصصی - آموزش گام به گام کار با نرم افزار اکسس2016 ( قسمت اول )
اکسس چه کاری می تواند برای من انجام دهد .؟؟؟

وقتی که شما بخواهید یک نامه را تایپ نمایید مطمئنا به سراغ نرم افزار WORD  و نامه خود را با استفاده از امکانات موجود در این نرم افزار ایجاد و حتی چاپ می کنید .

اگر که با تعداد زیادی عدد و رقم سر و کار دارید که باید بر روی آنها محاسباتی را انجام داده و یا از روی آنها نمودار تهیه نمایید قطعا انتخاب شما نرم افزار EXCEL خواهد بود .

اما اگر تعداد زیادی اطلاعات در خصوص موضوعات خاصی دارید مثلا اطلاعات مربوط به 500 دانش آموز یک مدرسه را شامل نام و نام خانوادگی ، شماره دانش آموزی، مقطع تحصیلی و ..... را دارید که باید آنها را طبقه بندی و ذخیره نموده و در اسرع وقت نیز به آنها دسترسی داشته باشید شما دو راه پیش رو دارید یا به سراغ اکسل بروید و این اطلاعات را درون یک فایل اکسل طبقه بندی نمایید یا اینکه  بنا به دلایلی که در ایـــــــنـجــــا و ایـــــــنـجــــا و ایـــــــنـجــــا برایتان آورده ام به سراغ نرم افزاری بروید که مختص این کار طراحی شده است یعنی نرم افزار

  Microsoft Access در ادامه مطلب با من همراه باشید

کار ر ا با باز کردن نرم افزار اکسس آغاز کنید .اگر در ابتدای راههستید و تاکنون هیچ سابقه کار با  هیچ یک از  نسخه های نرم افزار اکسس ندارید بهتراست از آخرین نسخه منتشر شده که در حال حاضر نسخه 2016 است شروع نمایید .
شروع کار در نرم افزار اکسس دارای تفاوت هایی با کار در نرم افزارهای دیگر مثل  word  و یا excel  که احتمالا  تا به حال  زیاد با آنها سر و کار داشته اید دارد. بعد از کلیک بر روی آیکون نرم افزار صفحه زیر برای شما نمایش داده می شود . کار خود  را با انتخاب گزینه Blank   Desktop  Database   شروع نمایید .


آموزش گام به گام اکسس 2016
 
2. بلافاصله بعد از کلیک بر روی گزینه فوق تصویر زیر بر ای شما به نمایش در می آید .

آموزش گام به گام اکسس

در اینجا با اولین تفاوت در آغاز به کار اکسس در مقابل EXCEL  و WORD مواجه می شوید .
در کار  با
EXCEL  و WORD بعد از اینکه فایل خود را ایجاد نموده و تغییرات مد  نظر خود را ایجاد نمودید  و در واقع در پایان عملیات کاری شما نرم افزار در خواست تعیین نام و تعیین محل ذخیره سازی سند را از شما می نماید . در حالی که در اکسس در همان ابتدای کار از شما خواسته می شود که  :
- با کلیک درون کادر متن که  - در تصویر -  با شماره  (1)  مشخص شده است نامی را برای فایل دیتابیس خود انتخاب کنید .

- با کلیک روی آیکون پوشه که - در تصویر - با شماره (2)   مشخص است محل مورد نظر برای ذخیره دیتابیس خود را انتخاب نمایید

- با کلیک بر روی گزینه Creat که - در تصویر - با شماره(3)  مشخص شده است دیتابیس خود را ایجاد نمایید.


طبقه بندی: آموزش ACCESS،
برچسب ها:آموزش گام به گام اکسس، ذخیره سازی سند، ذخیره دیتابیس،
تاریخ : پنجشنبه 9 شهریور 1396 | 05:29 ق.ظ | نویسنده : امید شهری | نظرات()
.: Weblog Themes By Bia2skin :.