تبلیغات
آموزش نرم افزار های تخصصی - انتخاب نرم افزار اکسس یا اکسل برای مدیریت داده ها (قسمت دوم

مقایسه مزیت های نرم افزار های اکسس و اکسل

حقیقت امر این است که هر کدام از این نرم افزار ها برای خود مزیت های مختص بخود را دارند . شناخت این مزیت ها و قابلیت ها می تواند به انتخاب هر کدام از این نرم افزارها کمک نماید .


1- ذخیره اطلاعات

ذخیره اطلاعات  بصورت رابطه ای در اکسس  یا فاقد ارتباط در اکسل

یکی از سوالاتی که باسخ آن می تواند کمک خوبی در انتخاب نرم افزار ها  نماید این است که آیا نرم افزار قادر به برقراری ارتباط بین  اطلاعات هست  یا خیر؟

اطلاعاتی که در یک صفحه اکسل ذخیره می شود و فاقد هر گونه ارتباطی با سایر اطلاعات موجود در صفحات دیگر است را بعنوان اطلاعات flat یا فاقد ارتباط می نامند . اگر شما لیستی از دانش آموزان یک مدرسه به همراه آدرس منزل آنها را دارید و به اطلاعات دیگری نیاز ندارید قطعا استفاده از اکسل به جهت سهولت در کار منطقی تر بنظر می رسد اما اگر علاوه بر این نیاز دارید که اطلاعات مربوط به کلاس ها ، واحدهای درسی ، نمرات مربوط به هر درس، مشخصات معلمان را نیز داشته و در انتها برای هر دانش آموز کارنامه تحصیلی نیز صادر نمایید استفاده از اکسس و بهره مندی از قابلیت  برقراری رتباط  بین آنها گزینه معقولانه تری است .


برای پیگیری مطلب در ادامه با من همراه باشید

اطلاعات محلی در اکسل  در برابر اطلاعات خارجی در اکسس

اکسس قابلیتی را در اختیار شما قرار می دهد که با برقراری ارتباط با اطلاعات موجود در سایر دیتابیس ها به جستجو بپردازید بدون اینکه نیاز باشد این اطلاعات را درون اکسس وارد نمایید .هر دو این نرم افزار ها دستوراتی را برای برقراری ارتباط با سایر نرم افزار های دیتابیس مثل sql server  و  dbase و..... را دارد اما تفاوت این دو در این است که اکسس تعامل بهتری را برای جستحو در  اطلاعات هدف را دارا می باشد .


یکپارچگی اطلاعات در اکسس در مقابل انعطاف پذیری آنها در اکسل

اکسس  از  طرق مختلف قابلیتی را فراهم می آورد که از ورود اطلاعات تکراری جلوگیری نماید مهمترین این قابلیت ها استفاده از کلید های اولیه ساده و ترکیبی می باشد از این کلیدهای اولیه  می توان به عنوان ابزار برقراری ارتباط بین جداول استفاده نمود . در اکسل نیز قابلیت هایی برای ممانعت از ورود اطلاعات تکراری وجود دارد اما از آنجا که اطلاعات در اکسل فاقد ارتباط با هم هستند کنترل ورود اطلاعات تکراری با مشکل مواجه خواهد شدطبقه بندی: آموزش WORD، آموزش EXCEL،
برچسب ها:برقرای ارتباط، اطلاعات، اکسس یا اکسل،
تاریخ : سه شنبه 24 مرداد 1396 | 04:21 ق.ظ | نویسنده : امید شهری | نظرات()
.: Weblog Themes By Bia2skin :.