تبلیغات
آموزش نرم افزار های تخصصی - استفاده از اکسس یا اکسل برای مدیریت اطلاعات -مقدمه
access vs excel

نرم افزار های اکسس و اکسل هر دو دارای مشابهت های  زیادی می باشند و از همین رو تصمیم گیری در خصوص اینکه  برای مدیریت کردن اطلاعات از کدام یک از این نرم افزار ها بهره ببریم را مشکل می سازد . بعنوان مثال هردو برنامه قادر به ذخیره حجم زیادی از اطلاعات هستند ، امکان جستجو های قدرتمند در بین اطلاعات را دارند  و نیز بپقادر به انجام محاسبات پیچیده و تجزیه و تحلیل اطلاعات هستند . 
آنچه که مسلم است این است که هر یک از این دو نرم افزار - بسته به نوع اطلاعات و اینکه چه کاری با این اطلاعات می خواهید صورت دهید _  دارای مزایای مختص به خود هستند بعنوان مثال اگر هدف شما جمع آوری اطلاعات است   در زمینه خاصی است و می خواهید که این اطلاعات را در  آن واحد در اختیار افراد زیادی قرار دهید نرم افزار اکسس دارای قابلیت های بهتری است و یا اگر اطلاعات شما  حاوی اعداد و ارقام متعدد بوده و قصد آنالیز و تجزیه و تحلیل آنها را دارید مسلما نرم افزار اکسل بیشتر به کار شما می آید .

در یک نگاه کلی اکسس برای مدیریت اطلاعات ، سازماندهی اطلاعات ، سهولت در جستجوی اطلاعات و همزمانی استفاده از اطلاعات برای چندین نفر نسبت به اکسل دارای مزیت های بیشتری است و در مقابل اکسل برای آنالیز داده ها ،انجام محاسبات پیچیده آماری و ریاضی و ایجاد نمودارهای متعدد بر اکسس برتری دارد . 
بنابراین قبل از اینکه برای مدیریت اطلاعات خود به سمت یکی از این دو نرم افزار بروید لازم است که با قابلیت های هر یک از این دو آشنا شده و با دلیل و برهان قابل دفاع برای خود و دیگران نسبت به مدیریت اطلاعات خود با استفاده از هر یک از این دو نرم افزار اقدام نمایید . 

این مبحث ادامه دارد .......


تاریخ : یکشنبه 22 مرداد 1396 | 05:01 ق.ظ | نویسنده : امید شهری | نظرات()
.: Weblog Themes By Bia2skin :.