تبلیغات
آموزش نرم افزار های تخصصی - ویژگی های یک نرم افزار بانک اطلاعاتی خوب چیست؟

ویزگی های نرم افزار دیتا بیس

امروزه برای ایجاد یک بانک اطلاعاتی نرم افزار های متفاوتی وجود دارند (برای مشاهده لیست کاملی از این نرم افزار ها اینجا کلیک نمایید ) . برای انتخاب اینکه بانک اطلاعاتی خود را توسط چه نرم افزاری و با چه ویژگی هایی ایجاد نماییم به بررسی این ویژگیها می پردازیم .

 

در ادامه مطلب با من همراه باشید

ویژگی های یک نرم افزار مدیریت پایگاه داده

 

 

1. شناسایی و تعریف انواع داده

 data type

 یک نرم افزار خوب بانک اطلاعات باید از این قابلیت برخوردار باشد که بتواند تمام انواع اطلاعاتی را که در دنیای واقعی پیرامون ما وجود دارد رادر قالب اطلاعات دسته بندی شده ذخیره نماید .

 

2. برقراری ارتباط بین داده ها

 relation data

یک نرم افزار بانک اطلاعاتی خوب باید دارای قابلیت برقراری  ارتباط بین اطلاعات ذخیره شده در خود را داشته باشد یعنی اگر در یک دیتابیس لیستی از مشتریان درج شده است حتما باید لیستی از کالا یا خدمات ارائه شده به این مشتریان وجود داشته باشد و بین آنها رابطه ای منطقی برقرار گردد .

 

  3. مدیریت داده های تکراری 

 repeat data

 

 یک نرم افزار بانک اطلاعاتی خوب باید مانع از ورود  اطلاعات تکراری باشد این امر در کاهش حجم دیتابیس وافزایش پردازش اطلاعات تاثیر بسزایی دارد .

 

4. یک نرم افزار بانک اطلاعاتی خوب باید از امکانات جستجو ،فیلترینگ و بازیابی قدرتمندی برخوردار باشد تا بتواند در کمترین زمان ممکن و با کمترین خطای احتمالی به بازیابی و جستجودر بین اطلاعات موجود در خود بپردازد .

 

 

5.  ارائه خدمات به چندین کاربر همزمان

 چند کاربره بودن نرم افزار

 یک نرم افزار بانک اطلاعاتی خوب باید از قابلیتی برخوردار باشد که بتواند در آن واحد به چندین و چند کاربر  سرویس دهی نماید بدون اینکه در عملکرد خود نرم افزار اختلالی بوجود بیاید.

 

6. ایجاد سطوح دسترسی متفاوت

یک نرم افزار بانک اطلاعاتی خوب باید این قابلیت را داشته باشد که برای افراد مختلف سطوح دسترسی مختلف را ایجاد نماید  بعنوان مثال در یک پایگاه داده مربوط به یک مدرسه دانش آموزان فقط باید قادر به دیدن نتایج و نمرات امتحانی خود باشند و  از دسترسی برای تغییر در این نمرات محروم باشند .

 

7. امنیت پایگاه داده

امنیت در پایگاه داده

یک نرم افزار بانک اطلاعاتی خوب باید از بالاترین  پروتکل های امنیتی برای محافظت از  اطلاعات درون خود بهره ببرد .

 طبقه بندی: آموزش ACCESS،
برچسب ها:ویژگی های بانک اطلاعاتی، انواع داده، داده تکراری، جستجو،
تاریخ : شنبه 27 خرداد 1396 | 03:33 ب.ظ | نویسنده : امید شهری | نظرات()
.: Weblog Themes By Bia2skin :.