تبلیغات
آموزش نرم افزار های تخصصی - معرفی ابزار clipboard

                                                                                                                                                       معرفی گزینه های clipboard     

فرض کنید شما متن تایپ شده ای دارید و می خواهید بخشی از آن را از یک قسمت به قسمت دیگری منتقل نمایید برای این کار دو حالت پیش روی شماست .

حالت اول :

اگر بخواهید اطلاعات مورد نظر را از مقصد حذف و فقط در محل جدید قرار دهید    بعد از انتخاب اطلاعات مورد نظر گزینه  شماره1  (cut) از تصویر فوق را انتخاب کنید . با این کار اطلاعات شما از مبدا حذف و برای استفاده های بعدی در حافظه موقت قرار می گیرد .  در مرحله بعد با قرارر دادن نشانگر موس در محل مد نظر گزینه شماره 3 (paste)   را انتخاب نمایید تا اطلاعاتی که درر حافظه موقت قرار دارند در محل جدید قرار داده شوند .

حالت دوم :

این حالت وقتی است که بخواهید اطلاعات را هم در مبدا و هم در مقصد داشته باشید . بنابراین بعد از انتخاب اطلاعات مورد نظر ابزار شماره 2 (copy) از تصویر فوق را انتخاب کنید با این کار بدون حذف اطلاعات از محل فعلی  یک کپی از اطلاعات شما از مبدا گرفته  و برای استفاده هایی بعدی در حافظه موقت قرار می گیرد . در مرحله بعد با قرار دادن نشانگر موس در محل مد نظرر گزینه شماره 3(paste) را انتخاب نمایید تا اطلاعاتی که در حافظه موقت قرار دارند در محل جدید قرار داده شوند .

 اگر قسمتی از متنی که دارید دارای فرمت (منظور از فرمت شامل رنگ متن ، اندازه متن و سایر مشخصه های ظاهری متن است ) متفاوتی نسبت به دیگر قسمتها می باشد و شما بخواهید از این فرمت ورنگ در جاهای دیگر متن هم استفاده کنید می توانید متن مورد نظرتون رو با فرمت خااص انتخاب کنید و بعد بر روی ابزار شماره4 (format painter ) کلیک کنین با این کار فرمت متن مورد نظرتون در حافظه موقت قرار می گیره و علامت یک قلم موی نقاشی در کنار نشانگر موس نمایش داده میشه . در محله بعد می تونید قسمت جدیدی رو از متن که می خواهید فرمت اون رو به شکل فرمت مورد انتظارتون در بیارید رو انتخاب کنید و نتیجه کار رو مشاهده کنید 

 

                                                                                                                             

                                                                                                                                                                                                                           تاریخ : دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 | 05:04 ب.ظ | نویسنده : امید شهری | نظرات()
.: Weblog Themes By Bia2skin :.