تبلیغات
آموزش نرم افزار های تخصصی - معرفی توابع کاربردی در نرم افزار اکسس -کار با توابع متنی

 

توابع در اکسس

 

در  پست قبلی با توابع کار با زمان و تاریخ و نحوه استفاده از آنها در نرم افزار اکسس آشنا شدیم . در ادامه و طی این مطلب امروز می خواهم شما را با چند تابع که جهت کار با متن ها کاربرد دارند آشنا نمایم .

در واقع این توابع یک یا چند متن را به عنوان ورودی می پذیرند و بعد از انجام عملیاتهای  از پیش تعریف شده ای که برای آنها وجود ندارد نتیجه را به ما بر می گردانند

در ادامه مطلب همراه من باشید .

توابعی که در این این مطلب با آنها آشنا خواهیم شد شامل موارد زیر است :

 

 softpluse.ir 

تابع LEN :  این تابع  یک متن را بعنوان ورودی دریافت نموده و تعداد کاراکتر های آن را بصورت یک عدد بر می گرداند .

 

تابع  LEFT  :  این تابع  دو ورودی را  می پذیرد  اولی بعنوان یک   متن و دومی عددی است که تعیین می کنیم به تعداد این عدد از سمت چپ کاراکترهای  تعیین شده از متن را جدا نماید .

 

تابع  RIGHT : این تابع نیز دقیقا مانند تابع  LEFT  عمل نموده با این تفاوت که تعداد کاراکترهای مورد نظر را از سمت راست جدا می نماید .

 

تابع  MID :  این تابع دارای سه ورودی است ورودی اول که متن مورد نظر ماست . ورودی دوم عددی است که  به تابع می گوییم به اندازه این عدد درون کاراکتر های متن ما جلو برود و عدد سوم نیز می گوید که از محلی که توسط عدد اول مشخص شده به تعداد این عدد از کاراکترهای باقی مانده را جدا نموده و به نمایش بگذارد .

 تمامی این موارد را می توانید در نمای طراحی فرم زیر و در تکس باکس های مربوطه مشاهده نمایید .  در این فرم نام تکس باکس مربوط متن مورد نظر ما بصورت txt1  تعریف شده است.  

توابع در اکسس

 

سپس در نمای اجرا می توانید نتیجه کار خود را مشاهده نمایید .

 

 

 طبقه بندی: آموزش ACCESS،
برچسب ها:توابع در اکسس، تابع LEN، تابع RIGHT، تابع MId،
تاریخ : شنبه 22 اردیبهشت 1397 | 07:49 ب.ظ | نویسنده : امید شهری | نظرات()
.: Weblog Themes By Bia2skin :.