تبلیغات
آموزش نرم افزار های تخصصی - ایجاد تصاویر با افکت پازل در نرم افزار پاورپوینت

پازل در پاورپوینتدر این پست آموزشی خیلی سریع و بدون هیچ مقدمه ای می خواهم بروم به سراغ اصل آموزش و اینکه چگونه می توان افکت پازل را برای تصاویر خود در نرم افزار پاورپوینت ایجاد نماییم .

در ادامه همراه من باشید .
1. ابتدا از سربرگ Insert  و از مجموعه shapes  یک مستطیل را به محیط اسلاید خود اضافه کنید .


2. از سربرگ Format  طول و عرض مستطیل را همانند تصویر زیر تنظیم نمایید .

پازل در پاورپوینت

3. حال از همان محلی که برای اضافه کردن مستطیل بهره بردید این بار یک دایره را به محیط کار خود اضافه نمایید و ابعاد آن را نیز  مانند تصویر زیر تنظیم نمایید .


پازل در پاورپوینت


4. از این دایره و مستطیل خود به تعداد 5 عدد کپی بگیرید و آنها را کناری قراردهید تا در مراحل بعد از آنها استفاده بکنیم .

5.  یکی از دایره ها به همراه یک مستطیل را انتخاب نمایید . دایره را همانند تصویر زیر بر روی مستطیل قرار دهید
پازل در پاورپوینتحال همزمان که هم دایره و هم مستطیل در حالت انتخاب هستند  از سربرگ Format از زیر مجموعه Merge Shape گزینه Union  را انتخاب نمایید . با این کار هر دو شکل شما بصورت یک شکل یکپارچه در می آید .

پازل در پاورپوینت

6. حال یک مستطیل و دایره دیگر را وارد کار می کنیم این بار دایره را مطابق تصویر زیر بر روی مستطیل قرار دهید
در این مرحله اول شکل مربوط به مستطیل را تاکید می کنم که اول شکل مستطیل را و بعد با نگهداشتن CTRL از روی صفحه کلید شکل دایره را انتخاب نموده و این بار از سربرگ Format از زیر مجموعه Merge Shape گزینه Subtract   را انتخاب نمایید

پازل در پاورپوینت

 اکنون باید نتیجه کار شما چیزی مثل تصویر زیر باشد حالا تنها کاری که باید بکنید این است که این دو قطعه از پازل را به هم وصل کنید که این کار را می توانید با جابجا کردن پازل حفره دار و تنظیم آن با پازل مکمل انجام دهید .

پازل در پاورپوینتهمین مراحل را نیز با دیگر مستطیل ها و دایره هایی که در مرحله اول کپی گرفتیم تکرار کنید تا قطعات دیگر را ایجاد نمایید برای ایجاد بیرون زدگی از حالت Union  برای حالت فرو رفتگی از حالت Subtract  استفاده کنید 
. فقط این نکته را فراموش نکنید که اندازه تمام قطعات پازل شما باید با هم یکی باشد یعنی تمام مستطیل ها با هم و تمام دایره ها هم با همدیگر هم اندازه باشند .
7 بعد از تکمیل قطعات پازل و چیدن انها در کنار هم تصویری مانند تصویر زیر خواهیم داشت حالا تمام این قطعات را همزمان با هم انتخاب نموده و کلیدهای CTRL+G  را از روی صفحه کلید فشار دهید با این کار تمامی قطعات در حکم یک گروه واحد در می آیند .


پازل در پاورپوینت


8 حال نوبت اضافه کردن تصویر به پاز ل است برای این کار همزمان که تصویر بالا در حالت انتخاب است از سربرگ Format گزینه Fill Shape  را باز نموده و از زیر مجموعه آن Pictuer  را انتخاب کنید .

پازل در پاورپوینت


اکنون باید تصویر مورد نظر خود را برای برنامه مشخص نمایید تا به عنوان زمینه پازل شما قرار گیرد .

اگر می خواهید یک یا چند قطعه از پازل خود را جابجا نمایید بر روی همان قطعه دابل کلیک نمایید تا انتخاب شده و بتوانید آن را جابجا نمایید .


اگر سوالی بود در بخش نظرات بپرسید تا پاسخ داده شود .

فایل نمونه هم در کانال تلگرامی قرار داده می شود .

خواندن این مطالب را م از دست ندهید :

- هایلایت کردن تصویر در پاورپوینت

-آموزش ایجاد افکت دست خط در پاورپوینت

طبقه بندی: آموزش Power point،
برچسب ها:افکت تصویر، پاورپوینت، پازل، union،
تاریخ : پنجشنبه 16 فروردین 1397 | 06:14 ق.ظ | نویسنده : امید شهری | نظرات()
.: Weblog Themes By Bia2skin :.