تبلیغات
آموزش نرم افزار های تخصصی - فیلتر کردن یک کمبو باکس بر اساس کمبوباکس دیگر در اکسل
شما با استفاده از طراحی یک کمبوباکس و در اختیار قراردادن اطلاعات آن به کاربر این امکان را  برای او فراهم آورید که به جای تایپ اطلاعات مورد نظر شما این اطلاعات را انتخاب نماید که هم در سرعت کار و هم در دقت آن بسیار تاثیر گذار است .
اینکه چگونه می توانیم یک کمبوباکس را در محیط اکسل ایجاد نماییم را طی یک کلیپ آموزشی به شما آموزش داده ام که توصیه می کنم قبل از اینکه مطلب این پست را مطالعه کنید به کانال تلگرام ما مراجعه و کلیپ مربوطه را مشاهده کنید .
حال در این پست و در ادامه مطلب ایجاد  لیست  در اکسل می خواهم به نحوه برقراری ارتباط بین دو کمبو باکس در اکسل بپردازم به گونه ای که اطلاعات لیست دوم بر مبنای لیست اول فیلتر گردد .

در ادامه همراه من باشید .


برای شروع اطلاعات جدول زیر درنظر بگیرید .

لیستها در اکسل

-طبق کلیپ آموزشی که در کانال تلگرام مشاهده کردید دو لیست  از هر کدام از این ستون ها بسازید .

لیستها در اکسل

-حال می خواهیم کاری کنیم که وقتی ما در لیست مربوط به  نام استان ، یک استان  را انتخاب نمودیم در لیست مربوط به نام شهرها فقط شهرهای های مربوط به همان موضوع برای ما فیلتر شوند برای این کار این مراحل را طی نمایید .


- از اسامی مربوط به نام استانها یک لیست تهیه نمایید .لیست مربوطه را درسلول F1  قرار دهید .
- در سلول F5 لیستی از شهرها تهیه نمایید با این تفاوت که در پنجره  Data Validation  مربوط به نام شهرستانها در کادر مربوط به Source  فرمول زیر را وارد نمایید .

INDIRECT($F$1)=

لیستها

- حال اگر در لیست اول که مربوط به نام استانها است یک استان را انتخاب نمایید در لیست دوم فقط شهرهای همان استان برای شما فیلتر می شود .


خواندن این مطالب را هم از دست ندهید :

- نمودارهای دینامیک دراکسل
-اعداد جامانده از یک سری

طبقه بندی: آموزش EXCEL،
برچسب ها:لیستها در اکسل، فیلتر کردن، Data validation،
تاریخ : شنبه 5 اسفند 1396 | 04:23 ب.ظ | نویسنده : امید شهری | نظرات()
.: Weblog Themes By Bia2skin :.