تبلیغات
آموزش نرم افزار های تخصصی - ترفند مات کردن پشت زمینه تصاویر در نرم افزار پاورپوینت

افکت محو کردن پشت زمینه تصویراصولا برای ویرایش تصاویر نرم افزار های تخصصی خاصی وجود دارند که می توانند با قابلیتهای فراوانی که دارند به ویرایش عکس ها و تصاویر پرداخته و نتیجه مورد نظر ما را فراهم آورند .


در این میان هرچند که از نرم افزار پاورپوینت نمی توان توقع امکانات ویرایشگرهای تخصصی تصاویر را داشت اما این نرم افزار نیز در نسخه های اخیر خود ار امکاناتی برای ویرایش تصاویر برخوردار شده است تا کاربران برای تصاویر مورد استفاده  در این محیط بتوانند حداقل نیازهای اولیه خود را در ویرایش تصاویر مورد نظر خود  برآورده نمایند.

در این آموزش  میخواهیم با استفاده از همین امکانات موجود در پاورپوینت 2016 نسبت به انتخاب قسمتی از یک نصویر بعنوان تصویر اصلی و محو نمودن بقیه بخش های تصویر بپردازیم تاآن بخش از  تصویر ما نمود بهتری پیدا نماید .

برای آشنایی با این روش در ادامه مطلب همراه من باشید
1. ابتدا تصویر مورد نظر خود را انتخاب نموده و به محیط اسلاید خود منتقل نمایید . بعنوان مثال در اینجا از تصویر تیم فوتبال استفاده شده است .


عکس تیم ملی

2. کار را بر روی دروازه بان تیم شروع میکنیم .می خواهیم بر روی چهره دروازه بان یک دایره ترسیم نماییم . برای این کار از سربرگ Insert  و زیر مجموعه Shapes   شئی دایره  را انتخاب می نماییم .

دایره بر روی عکس


3. در این مرحله اول تصویر اصلی را (حتما اول تصویر را انتخاب نمایید ) و بعد  با نگهداشتن کلید CTRL  از صفحه کلید دایره روی تصویر را انتخاب می نماییم سپس از سربرگ Format از زیر مجوعه merg shapes گزینه Fragment  را انتخاب می نماییم .ممکن است در نگاه اول نتیجه ملموسی را مشاهده نکنید ولی کمی صبر نموده و مراحل بعدی را نیز دنبال نمایید .

fragment


4. حال باید بقیه قسمتهای تصویر را بصورت مات شده در آوریم برای این کار تصویر را انتخاب نموده با مراجعه به سربرگ Format  از زیر مجموعه های Artistic Effect  گزینه Blure  را انتخاب نمایید . ملاحظه خواهید کرد که بغیر از تصویر چهره دروازه بان بقیه قسمتهای تصویر بصورت مات شده در آمده اند .

تصویر مات

5.  در این مرحله می خواهیم تمام ابعاد تصویر را با رسم یک مستطیل به اندازه ابعاد کلی تصویر بپوشانیم .برای اینکار مجددا از سربرگ Insert و زیر مجموعه Shapes گزینه Rectangle  را انتخاب نموده و آن را در سرتاسر تصویر رسم می کنیم . سپس با کلیک راست بر روی آن آخرین گزینه یعنی Format Shapes را انتخاب نموده و در پنجره مربوطه با انتخاب قسمتهایی که در تصویر زیر مشخص شده اند برای گزینه color  سیاه ومقدار Transparency  را برابر با 50 قرار دهید .

تصویر نهایی7. در مرحله پایانی کار باید ابتدا این مستطیل را با کلیک راست بر روی آن بصورت send to back  نموده و مجددا همین کار را نیز با انتخاب تصویر خود تکرار نمایید تا نتیجه نهایی حاصل گردد .

بقیه موارد شامل رنگ حلقه دور بازیکنان را به سلیقه خود تعیین نمایید برای سایر بازیکنان باید تصویر اصلی خود را در اسلاید جداگانه وارد نموده و کلیه مراحل فوق را این بار برای یکی دیگر از بازیکنان انجامدهید

سوالی بود در قسمت نظرات بپرسید تا پاسخ داده شود .


 طبقه بندی: آموزش Power point،
برچسب ها:مات کردن، تصویر پشت زمینه، پاورپوینت2016، transparency،
تاریخ : پنجشنبه 21 دی 1396 | 07:18 ق.ظ | نویسنده : امید شهری | نظرات()
.: Weblog Themes By Bia2skin :.