تبلیغات
آموزش نرم افزار های تخصصی - ایجاد افکت شکاف در تصاویر در نرم افزار پاورپوینت

افکت برش تصاویر در پاورپوینت

نرم افزار پاورپوینت که از آن بعنوان نرم افزار ارائه مطلب یاد می شود یکی از برنامه های کاربردی که در بسیاری از زمینه ها دارای مخاطبین خاص خود می باشد .
ایجاد جلوه های بصری در طراحی اسلایدها علاوه بر زیبایی محیط ارائه می تواند کمک خوبی در جلب نظر مخاطب به موضوع داشته و در انتقال مفاهیم مورد نظر به ما کمک نماید .
در این آموزش فرا می گیریم که چگونه با استفاده از قابلیت های موجود در این نرم افزار افکت شکاف در تصاویر را ایجاد نماییم تا به محیط ارائه اسلایدهای خود زیبایی ، جذابیت و حرفه ای بودن را اضافه نماییم.


برای آشنایی با این روش در ادامه همراه من باشید .
1. ابتدا تصویر مورد نظر خود را به محیط اسلاید خود منتقل نمایید. از این تصویر خود یک کپی تهیه و  آن را در محیط اسلاید خود برای استفاده در مراحل بعد نگه دارید .

2. از سربرگ insert  و از داخل داشبورد   Illostration   گزینه shapes  را باز نموده و  شی Rounded rectangle   را انتخاب نمایید .


تصویر اول

3.  با کمک نقطه مشخص شده در تصویر زیر حاشیه های مستطیل را بصورت گرد شده در آورده و به تعداد برش هایی که مد نظر دارید   بر روی تصویر خود به همان تعداد از مستطیل های مزبور قرار دهید . و چینش مد نظر خود را بر روی آنها اعمال نموده و اندازه آنها را تنظیم نمایید .

گرد کردن

4. اکنون ابتدا با کلیک بر روی تصویر خود  آن را انتخاب نموده  و همزمان با نگه داشتن کلید CTRL از روی صفحه کلید اولین مستطیل موجود بر روی تصویر را انتخاب نمایید . (نکته : حتما ابتدا تصویر را انتخاب نمایید بعد بر روی مستطیل مورد نظر کلیک نمایید )
حال از سربرگ Format و  از داشبورد Insert Shape  زیر مجموعه Merge Shapes  گزینه Intersect  را انتخاب نمایید تا به اینجای کار باید نتیجه چیزی شبیه  تصویر مانند زیر باشد .

برش تصویر در پاورپوینت
5.حال دوباره تصویر ی را که در مرحله اول کپی گرفته بودید را به اسلاید خود اضافه نموده با کلیک راست بر روی آن گزینه Send to back را انتخاب نمایید تا تصویر شما در زیر  مستطیل ها قرار گیرد  و آن را دقیقا در محل قبلی خود قرار دهید تا از روی آن برش دوم را تهیه نمایید .


6. برای تهیه برش های دوم به بعد مراحل 4 و 5 توضیح داده شده در بالا را به ترتیب انجام دهید تا نتیجه نهایی کار برای شما حاصل گردد .
 طبقه بندی: آموزش Power point،
برچسب ها:افکت، برش تصویر، نرم افزار پاورپوینت،
تاریخ : یکشنبه 17 دی 1396 | 01:45 ق.ظ | نویسنده : امید شهری | نظرات()
.: Weblog Themes By Bia2skin :.