تبلیغات
آموزش نرم افزار های تخصصی - اعلام تغییر مقادیر تکس باکس بصورت تغییرات جدید و قدیم در فرم اکسس

تغییرات فیلد در فرم اکسسدر چند پست قبلی و در مطلبی با عنوان اعلام تغییر مقادیر  تکس باکس ها به کاربر در یک فرم اکسس فرا گرفتیم که چگونه تغییری را که در مقادیر یک تکس باکس ایجاد شده است را به اطلاع کاربر  رسانده و برای ذخیره این مقادیر جدید از کاربر کسب مجوز شود .
حال در این مطلب فرا خواهیم گرفت که چگونه این تغییرات را بصورت مقادیر جدید و قدیم به اطلاع کاربر رسانده و سپس برای ذخیره آنها از کاربر کسب مجوز شود .


برای آشنایی با این روش در ادامه مطلب با من همراه باشید .
1. جدول خود را در نمای طراحی باز نموده و فیلدهای آن را بر اساس تصویر زیر طراحی نموده و آن را ذخیره نمایید .

طراحی جدول در اکسس

2. رکوردهای جدول طراحی شده را با اطلاعات مورد نظر خود تکمیل نموده تا جدولی مثل جدول زیر داشته باشید .


جدول اکسس

3. حال باید از جدول خود یک فرم تهیه نمایید به این منظور از سربرگ Create  گزینه Design Form را انتخاب نمایید تا وارد فضای طراحی فرم شوید .
طراحی فرم در اکسس

4. در این قسمت از سربرگ Design  و انتخاب گزینه Add Existing fields  تمامی آیتم های جدول خود را به محیط فرم اضافه نموده و آنها را ویرایش نمایید .

اعلام تغییر مقادیر جدید و قدیم


5. در این مرحله دو Command button  یکی برای رفتن به رکورد بعدی و یکی برای برگشت  به رکورد قبلی را به فرم خود اضافه نمایید .
ایجاد دکمه در فرم

6. در نمای Design  فرم خود همزمان کلیدهای ALT+F11  را فشار داده تا وارد محیط کد نویسی شوید  . اکنون با کلیک بر روی تصویر زیر  کدهای  مربوطه  که به فرمت txt  و بصورت زیپ شده است را (با حجم 1 کیلو بایت)  دریافت نموده و با  کپی این کدها  آنها را وارد محیط کدنویسی خود نموده و با ذخیره آن از محیط کد نویسی خارج شوید .

  حال فرم خود را اجرا نمایید با تغییر در هر کدام از تکس باکس ها به محض رفتن بر روی رکورد بعدی پیغام مربوط به تغییرات برای شما صادر می شود .

فایل نمونه را از اینجا دانلود نمایید .
دانلود فایل نمونه


نظر دادن

 طبقه بندی: آموزش ACCESS،
برچسب ها:اعلام تغییرات به کاربر، فرم اکسس، تکس باکس،
تاریخ : دوشنبه 20 آذر 1396 | 11:09 ب.ظ | نویسنده : امید شهری | نظرات()
.: Weblog Themes By Bia2skin :.