تبلیغات
آموزش نرم افزار های تخصصی - ایجاد تمایز در یک قسمت از تصویر در نرم افزار poer point

تصویر اولدر این مطلب فرا خواهیم گرفت که چگونه با استفاده از قابلیت های نرم افزار پاورپوینت بخشی از تصویر خود را  متمایز از سایر قسمتهای آن کنیم . این کار هم باعث زیبایی کار و هم باعث جلب توجه نمودن مخاطبین به آن قسمت خاص از تصویر می شود .

در ادامه مطلب با من همراه باشید .
1. ابتدا تصویر مورد نظر خود را در محیط اسلاید قرار دهید .
2. از تصویر خود یک کپی گرفته و آن را گوشه ای از اسلاید خود برای استفاده مجدد نگه دارید .
3. کار را با تصویر اصلی خود شروع کنید به این صورت که آن را انتخاب نموده و وارد سربرگ Format  و از پالت Adjust  با انتخاب اولین گزینه از سمت چپ تصویر خود را بصورت سیاه و سفید در آورید .


تصویر -1


4. حال به سراغ تصویر کپی شده بروید و با انتخاب آن مجددا وارد  سربرگ
Format   و این بار گزینه Remove Background  را از پالت Adjust انتخاب نمایید .
5. اکنون گزینه Mark  Areas  to Keep  را انتخاب نمایید .با انتخاب این گزینه یک پنجره که قابلیت تنظیم بر بر روی تصویر را داراست در اختیار شما قرار می گیرد . پنجره مذکور را بر  روی قسمتی از تصویر خود که می خواهید بصورت رنگی بماند( در این مثال تصویر مربوط به توپ)  قرار دهید .
تصویر آخر

6 حال با اطمینان از اینکه گزینه
Mark the Area to Keep کماکان در حالت انتخاب است بر  روی تصویر مورد نظر خود یک بار کلیک نموده و سپس گزینه Keep Changes  را انتخاب نمایید . مشاهده خواهید که بغیر از تصویر مورد نظر شما سایر قسمتهای تصویر پاک شده اند .
7 اکنون تنها کاری که باید بکنید این است که تصویر مر بوط به توپ را با کلیک راست بر روی آن  بصورت Bring to Front در آورده  و سپس  این دو تصویر  را بر روی هم قرار دهید .


طبقه بندی: آموزش Power point،
برچسب ها:ایجاد هایلایت در عکس، ترفند پاورپوینت، تصویر سیاه و سفید،
تاریخ : چهارشنبه 1 آذر 1396 | 09:06 ب.ظ | نویسنده : امید شهری | نظرات()
.: Weblog Themes By Bia2skin :.