تصویر اولدر این مطلب فرا خواهیم گرفت که چگونه با استفاده از قابلیت های نرم افزار پاورپوینت بخشی از تصویر خود را  متمایز از سایر قسمتهای آن کنیم . این کار هم باعث زیبایی کار و هم باعث جلب توجه نمودن مخاطبین به آن قسمت خاص از تصویر می شود .

در ادامه مطلب با من همراه باشید .
1. ابتدا تصویر مورد نظر خود را در محیط اسلاید قرار دهید .
2. از تصویر خود یک کپی گرفته و آن را گوشه ای از اسلاید خود برای استفاده مجدد نگه دارید .
3. کار را با تصویر اصلی خود شروع کنید به این صورت که آن را انتخاب نموده و وارد سربرگ Format  و از پالت Adjust  با انتخاب اولین گزینه از سمت چپ تصویر خود را بصورت سیاه و سفید در آورید .


تصویر -1


4. حال به سراغ تصویر کپی شده بروید و با انتخاب آن مجددا وارد  سربرگ
Format   و این بار گزینه Remove Background  را از پالت Adjust انتخاب نمایید .
5. اکنون گزینه Mark  Areas  to Keep  را انتخاب نمایید .با انتخاب این گزینه یک پنجره که قابلیت تنظیم بر بر روی تصویر را داراست در اختیار شما قرار می گیرد . پنجره مذکور را بر  روی قسمتی از تصویر خود که می خواهید بصورت رنگی بماند( در این مثال تصویر مربوط به توپ)  قرار دهید .
تصویر آخر

6 حال با اطمینان از اینکه گزینه
Mark the Area to Keep کماکان در حالت انتخاب است بر  روی تصویر مورد نظر خود یک بار کلیک نموده و سپس گزینه Keep Changes  را انتخاب نمایید . مشاهده خواهید که بغیر از تصویر مورد نظر شما سایر قسمتهای تصویر پاک شده اند .
7 اکنون تنها کاری که باید بکنید این است که تصویر مر بوط به توپ را با کلیک راست بر روی آن  بصورت Bring to Front در آورده  و سپس  این دو تصویر  را بر روی هم قرار دهید .


طبقه بندی: آموزش Power point،
برچسب ها:ایجاد هایلایت در عکس، ترفند پاورپوینت، تصویر سیاه و سفید،
تاریخ : چهارشنبه 1 آذر 1396 | 09:06 ب.ظ | نویسنده : امید شهری | نظرات()
.: Weblog Themes By Bia2skin :.