تبلیغات
آموزش نرم افزار های تخصصی - انواع روش های رمز گذاری و محافظت در فایل های word
8 روش رمز گذاری بر روی اسناد word (قسمت اول )

1. روش اول : درخواست رمز از کاربر برای گشودن فابل word

 در این روش نرم افزار  word  برای باز کردن و نمایش سند از پیش ذخیره شده از کاربر  رمز عبور می خواهد وتا این رمز که از قبل برای نرم افزار تعریف شده صحیح نباشد اجازه دسترسی کاربر به سند را نمی دهد .

2.روش دوم: درخواست رمز برای اعمال تغییرات در سند

هرگاه شما سندی را ایجاد نمایید و بدون رمز عبور برای باز کردن سند آن را در اختیار عموم قرار دهید اما در عین حال  نخواهید که کسی قادر به دستکاری در اصل سند شما باشد در این صورت شما باید در باکس مربوط به password to modify رمزی را وارد نمایید . سپس اگر سند شما در اختیار  شخص دیگری قرار گیرد در بدو  ورد به سند وقبل از نمایش محتویات آن نرم افزار با نمایش یک جعبه پیغام به کاربر اطلاع می دهد که این یک سند حفاظت شده است واگر کاربر قصد دارد در محتویات آن تغییری را اعمال کند باید رمز داشته باشد در غیر اینصورت به کاربر پیشنهاد می دهد که سند را بصورت فقط خواندنی(Read only) مشاهده نماید .

3.حالت فقط خواندنی

در این روش کاربر به سند شما بدون نیازبه رمز دسترسی دارد ولی فقط قادر به خواندن سند است و اگر تغییری در هر قسمت از آن اعمال کند نمیتواند آن را در سند اصلی ذخیره نماید ولی می تواند با ذخیره کردن سند با نام جدید این تغییرات را در سند جدید داشته باشد .

برای آشنایی با نحوه تعیین و قرار دادن رمز عبور با 3 روش فوق  بر روی فایل خود مراحل زیر را دنبال کنید . 
- سند خود را ایجاد و مطالب خود را تایپ نمایید بعد از پایان کار سند خود را ذخیره نمایید .
در صفحه مربوط به  save as  قبل از اقدام به ذخیره فابل خود در محل مورد نظر مراحل  شماتیک زیر دنبال نمایید : 

رمز گذاری-در ادامه پنجره زیر برای شما نمایش داده می شود که در اینجا می توانید با3 روش متفاوت از فایل خود در برابر دیگران سطح محافظت تعریف نمایید .

مطالب مرتبط :
طبقه بندی: آموزش WORD،
برچسب ها:رمز گذاری، password، read only، نرم افزار word،
تاریخ : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 | 06:04 ق.ظ | نویسنده : امید شهری | نظرات()
.: Weblog Themes By Bia2skin :.